Chráníme životní prostředí

Spojení uplatnění chemie ve své činnosti s péčí o životní prostředí je jedním z našich nejdůležitějších cílů.

Stavební procesy mají dnes dopad na životní prostředí na všech úrovních: spotřeba energie, produkce odpadů atd. Mnoho výrobků používaných pro stavby, údržbu nebo čištění obsahuje stále agresívními prvky a ty jsou někdy škodlivé pro zdraví a životní prostředí. Společnost Guard Industrie zvolila od samého začátku přístup udržitelného rozvoje.

ecology-banner.png, 246kB

Ekologický přístup

Guard Industrie dodává výrobky šetrné vůči životnímu prostředí:
  • vytvořené na vodní bázi
  • více než 90% výrobku má biologickou rozložitelnost (podle norem OECD)
  • bez obsahu nebo s nízkým obsahem VOC (těkavé organické sloučeniny)
  • bez rozpouštědel / silikonů
  • netoxické / bezpečné
  • nehořlavé

Energeticky úsporné produkty

Výrobky jsou vyjímečně odolné: mají přibližně třikrát delší životnost než konkurenční výrobky. Vysoké odborné znalosti vývojových pracovníků například umožňují nabídnout záruku 10 let na vodo odpudivé vlastnosti u našeho hlavního výrobku sortimentu ProtectGuard. To znamená, že složením chráněné výrobky Guard mají delší životnost a zachovávají si nový a čistý vzhled podstatně delší dobu. Výrobky Guard v důsledku toho snižuji spotřebu vody a spotřebu chemických výrobků během renovace a údržby

Výrazná sociální angažovanost

S cílem zvýšit kolektivní povědomí o problémech trvale udržitelného rozvoje mezi hráči v oblasti průmyslu společnost Guard Industrie se důsledně zaměřuje na vývoj, marketing a distribuci zelené technologie. Výrobky značky ProtectGuard® mají menší negativní dopad na životní prostředí během životního cyklu než jiné výrobky a současně si udržují vysokou úroveň účinnosti.

1-percent-for-the-planet.png, 3,6kB

Guard Industrie je hrdá na to, že se jako první chemická společnost na světě stala členem organizace 1% for the Planet. Členové této organizace přispívají 1 % ze svých příjmů na podporu nebo financování činností zaměřených na ochranu životního prostředí. 1% for the Planet podporuje všechny organizace, které bojují za respekt k životnímu prostředí a věnují svou pozornost na zlepšování kvality života.

Guard Industrie je etická chemická společnost, která se zaměřuje na výrobu prvotřídních výrobků a současně plně respektuje životní prostředí.

Další informace www.onepercentfortheplanet.org

other-logos.png, 18kB

Guard Industrie je členem „I take care of my planet“(Pečuji o svou planetu), výzkumné organizace pro podporu „zelené“ chemie.

Guard Industrie je členem Club ADEME International.

Guard Industrie je členem RQE Association. (Výzkum pro kvalitu životního prostředí), která soustřeďuje lidi v oblasti stavebnictví, kteří se zavázali k aktivnímu a šetrnému přístupu k ochraně životního prostředí.

ProtectGuard® získala v roce 2008 ocenění „Éco Trophées 93“ v kategorii ekologických výrobků.